Návody a rady

Jak správně zvolit osvětlení, jak s ním manipulovat a co vše dokáže? 

Jak zvolit správnou variantu osvětlení:

Pro správnou volbu osvětlení si stačí změřit průmě blanku za prvním očkem a řídit se dle tabulky. Průmer blanku nám dává informaci o jaký ty feederu se jedná a tedy které osvětlení je pro vaše vybavení vhodné.
Pokud bude chtít poradit, neváhejte nás kontaktovat na info@feedernightvision.com

Správná manipulace a usazovní osvětlení na blank feederové špičky:

Osvětlení Feeder Night Vision je jemná elektronika a proto je potřeba tak s ním zacházet. Zvláštní opatrnos je třeba věnovat zdroji osvětlení. Osvětlení se zapíná vložením baterie,. Víčka baterie by mělo být vždy utažené, aby nedošlo vniknutí nežádoucí vlhkosti.

Usazování osvětlení je možné několika způsoby:

1. Osvětlení začnete nacvakát od nejmenšího držáku, tedy od špičky prutu až po držák zdroje světla. První usazení osvětlneí proádějte vždy s citem aby nedošlo ke zlomení feederové špičky nebo držáku. Pokud některý z držáků nesedí, je možné ho postupným roztahováním upravit.

2. Sundejte ukončovací špunt z osvětlení a stáhněte držáčky. Umístěte držáky na blank feederové špičky provlékněte osvětlení a ukončete špuntem. Nakonec nacvakněte držák zdroje světla. Tento postup je vhodný při kombinacích držáků STANDARD a HEAVY.

Příklad uchycení a zapnutí

Proč je dobré mít osvětlení od Feeder Night Vision:

Osvětlení feeder Night Vision je jediné osvětlení feederového prutu které osvětluje celou signalizační část feederové špičky. Osvětlení je navrženo tak aby se minimalizovalo zachytávání vlasce o osvětlení. Držáky jsou dostatečně silné aby udrželi osvětlení ve správné pozici i při razatních náhozech. Díky tlumenému vyzařování světla neunavvuje oči a nezpůsobuje Vám klamavé záběry. Usnadňuje noční zdolávání úlovků díky jasně viditelnému směřování špičky  vašeho prutu. I za úplné tmy víte kam má Vaše ryba naméřeno a můžete na to v čas reagovat.

Variabilita osvětlení:

Osvětlení bylo navrženo a testováno tak aby bylo možné jeho použití na všech typech feederu od všech výrobců.

Podrobný návod na manipulaci, usazování a řešení případných problémů je ke stažení níže.